Spot Beyaz Eşya Avantajları

spot beyaz eşya avantajları

Spot beyaz eşya günümüzde her gelir grubundan insanın tercih ettiği alışveriş yöntemi haline gelmiştir. Beyaz eşya, elektrikli ev aletleri, elektronik cihaz, mobilya vs. gibi birçok ürün grubunda yoğunluklu olarak satışları yapılmaktadır. Bununla birlikte spot eşya alma konusunda kararsız kalmış büyük bir kitle vardır. Spot beyaz eşya avantajları ve alış verişi konusunda yanlış bilinenleri ve sıklıkla akıllara takılan soruların cevaplarını almak için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Spot Beyaz Eşya Nedir?

Spot beyaz eşya markalar tarafından fazla üretilmiş, yeterince ilgi görmemiş, siparişleri düşmüş, yerine yeni modelin gelmesiyle yetkili satıcılar tarafından raflardan kaldırılmış ve depo sorunları nedeniyle elden çıkarılmak zorunda kalınmış olan ürünlerin yan satıcılara piyasa fiyatının altında satılmak üzere üretici marka tarafından verilmiş orijinal ürünlerdir.

Orijinal Spot Beyaz Eşyalar

Spotçularda satılan ürünler markaların kendi fabrikalarından çıkardığı bandrollü orijinal ürünlerdir. Satın aldığınız ürünler kendi kutusunun içerisinde garanti belgeleri, kullanım kılavuzları ve aksesuarları ile alıcıya teslim edilmektedir. Markaya ait orjinal ürünlerdir, yan sanayi veya kopya ürünler kesinlikle değillerdir.

spot beyaz eşya nedir

Spot Beyaz Eşya Avantajları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Spot Beyaz Eşyalar Neden Ucuzdur?

Spot mağazaları yetkili satıcılardan ayıran en büyük farklardan biri de aynı ürünü daha uygun fiyata satma imkanıdır. Yetkili bayiler bağlı olduğu markaların uygun gördükleri fiyat listeleri üzerinden fiyatlandırma yapmak zorundadır. Spotçuların böyle bir zorunlulukları olmadıkları için ürünleri piyasa fiyatlarının altından satabilmektedirler.

Spot Beyaz Eşyalar Sıfır mıdır?

Spot beyaz eşyaları sıklıkla hasarlı, defolu ve teşhir ürünlerle karıştırılmaktadır. Spot eşyalar sıfır, kutulu ve defosuzdur.

Spot Ürünler Defolu mudur?

Spot ürünler hakkında genel önyargı  “bozuk ürünlerin tamir edilip tekrar satılması” yönündedir. Sanılanın aksine spotçularda satılan eşyalar herhangi bir fabrikasyon hatası olan, revizyon veya defolu ürünler değillerdir.

Neden Spot Beyaz Eşyayı Tercih Etmeliyim?

Spotçularda satılan ürünlerin orijinal sıfır ürün olması ve satın almak istediğiniz ürünün piyasaya daha uygun fiyatlardan satılması spot ürünlerin tercih sebebidir.

Spot Beyaz Eşya Nereden Satın Alabilirim?

İstediğiniz spot beyaz eşyayı satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

blank
blank